Na czym polega ochrona zdalna obiektów?
Ochrona zdalna jest jedną z najczęściej wybieranych form ochrony obiektów. Pozwala znacznie zwiększyć poczucie bezpieczeństwa przebywających w nich osób oraz zabezpieczyć mienie przed kradzieżą i zniszczeniem. Na czym polega ochrona zdalna obiektów?
Ochrona zdalna, czyli monitoring za pomocą kamer
Ochrona zdalna obiektów, zwana także monitoringiem wizyjnym, polega na stałej obserwacji danego miejsca z wykorzystaniem systemu kamer przemysłowych (CCTV). Obrazy z kamer są przesyłane do centrum monitorowania, gdzie może śledzić je personel. W przypadku zaobserwowania niepokojących zdarzeń, stwarzających zagrożenie dla osób i mienia, pracownik centrum monitorowania wysyła na miejsce patrol interwencyjny lub informuje pracownika ochrony fizycznej znajdującego się na terenie obiektu o potencjalnym niebezpieczeństwie.
System monitoringu może być analogowy lub cyfrowy (IP). Monitoring analogowy jest tani, ale ze względu na technologię przesyłania danych oferuje obraz dość niskiej jakości. Monitoring cyfrowy zapewnia znacznie wyższą jakość nagrań. Dzięki temu możliwe jest rejestrowanie nawet najdrobniejszych szczegółów. Ochrona zdalna obiektów coraz częściej wykorzystuje inteligentną analizę obrazu. Rozróżnia ona ruch wywołany czynnikami naturalnymi od ruchu niepożądanego, co znacznie ogranicza liczbę fałszywych alarmów.
Kiedy warto zdecydować się na ochronę zdalną obiektów?
Ochrona zdalna obiektów to usługa polecana przede wszystkim klientom biznesowym. Kamery instaluje się w centrach handlowych, sklepach wielkopowierzchniowych, kasynach czy budynkach firmowych. Monitoring coraz częściej montowany jest także w miejscach publicznych: na ulicach, placach zabaw i przystankach komunikacji miejskiej. Na ochronę zdalną coraz częściej decydują się klienci indywidualni. Dzięki aplikacji na telefon mogą na bieżąco obserwować, co dzieje się w domu oraz na terenie posesji.